• آخرین بروز رسانی : 1400/06/28

اخبار > نذر خون 519 گلستانی درتاسوعا وعاشورا حسینی

 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرکل انتقال خون گلستان گفت: 402 نفر از مردم نوع‌ دوست گلستانی در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی با مراجعه به این پایگاه‌، خون خود را برای کمک به بیماران اهدا کردند.

نذر خون 519 گلستانی درتاسوعا وعاشورا حسینی

نذر خون 519 گلستانی درتاسوعا وعاشورا حسینی

مدیرکل انتقال خون گلستان گفت: 402 نفر از مردم نوع‌ دوست  گلستانی در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی با مراجعه به این پایگاه‌، خون خود را برای کمک به بیماران اهدا کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان گلستان ، دکترسید صادق بنی عقیل  گفت: از این تعداد، 218 نفر درشب و روز تاسوعا و 184 نفر نیز در روز عاشورا با حضور درمراکز وتیم های سیار خونگیری دراستان  نذر خون کردند.

مدیر کل انتقال خون استان گلستان یاداور شد:درحال حاضر به تمام گروه های خونی نیازمندیم و ذخیره گروه های خونی در استان به چهار روز رسیده است که نیاز داریم مردم عزیز استان ما را در این روزها یاری کنند.

وی بیان کرد:از اقدماتی که همه ساله در مناسبت های مذهبی  بین مردم گلستان رواج دارد اهدای خون است که امسال  پویش نذر خون در استان اجرا می شود ومردم حتی می‌توانند با نوبت‌گیری اینترنتی ثبت‌نام کرده و ساعت خالی را برای حضور در مراکز انتخاب کنند.

مدیرکل انتقال خون  با اشاره به استقبال شهروندان گلستانی  از طرح نذر خون و افزایش خونگیری، گفت: داوطلبان اهدای خون باید بین ۱۸ و 65 سال سن داشته باشند و وزن آنها نیز بیش از ۵۰ کیلوگرم باشد.

دکتر سید صادق بنی تصریح کرد:۴۱۰ بیمار تالاسمی،۲۰۶  بیمارهموفیلی،۹۶۰ بیمار دیالیزی در استان داریم که به تمامی گروه های  خونی وفرآورده های خونی به طور مستمر نیاز دارند.

این مقام مسئول گفت: به همه گروه‌های خونی از جمله +AB و+A و+B و+O و-O بیشتر نیاز است.

گزارش تصویری


٠٩:٤٨ - شنبه ٣٠ مرداد ١٤٠٠    /    عدد : ٢١٨١٦    /    تعداد نمایش : ١٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج