• آخرین بروز رسانی : 1400/06/28

اخبار > نذر خون یاری‌گر درمان‌گران گلستان درزمان شیوع کرونا

 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرکل انتقال خون استان گلستان گفت از ابتدای شیوع ویروس کرونا، کاهش اهدای خون و افزایش مصرف این فرآورده حیاتی توسط بیماران شدت گرفت اما شرایط خاص دلتا کرونا در روزهای اخیر و بستری ۲ هزار بیمار در مراکز درمانی گلستان، نیاز به این فرآورده را افزایش دا

نذر خون یاری‌گر درمان‌گران گلستان درزمان شیوع کرونا

 

نذر خون یاری‌گر درمان‌گران گلستان درزمان شیوع کرونا

مدیرکل انتقال خون استان گلستان گفت از ابتدای شیوع ویروس کرونا، کاهش اهدای خون و افزایش مصرف این فرآورده حیاتی توسط بیماران شدت گرفت اما شرایط خاص دلتا کرونا در روزهای اخیر و بستری ۲ هزار بیمار  در مراکز درمانی گلستان، نیاز به این فرآورده را افزایش داده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان گلستان ، دکتر سید صادق بنی عقیل با بیان مطلب فوق افزود: با برگزاری عزدارای سیدالشهدا(ع) و یاران با وفایش، زمزمه های چگونگی ادای نذورات نقل محافل شده و درمانگران از مردم انتظار دارند برای ادای نذرهای خود به سمت کمک های مومنانه و توزیع مواد غذایی خام و نذر ماسک و لوازم بهداشتی بروند.

وی درادامه افرود : یکی از نذورات پرطرفدار و مورد نیاز جامعه در روزهای اوج پیک کرونا، اهدای خون است که انتقال خون استان گلستان  تلاش دارد بستر لازم برای اجرای راحت تر این نذر توسط همشهریان را فراهم سازد.

دکتر سید صادق بنی عقیل گفت : گلستان بیش از سه هزار و ۵۰۰ بیمار خاص و نیازمند خون دارد که از این تعداد، هزار بیمار دیالیزی و ۴۰۰ بیمار مبتلا به تالاسمی بوده و نیازمند استفاده مستمر از خون هستند.

مدیرکل انتقال خون استان گلستان دربیان دیگر گفت : نیاز خونی بیماران و مراکز بیمارستانی گلستان روزانه ۱۸۰ واحد است که برای تحقق این مقدار حداقل باید هر روز ۲۰۰ نفر برای اهدای خون به پایگاه‌ها مراجعه کنند.

وی ادامه داد : انتقال خون استان گلستان تضمین می‌دهد در فضای مربوط به اهدا خون در استان گلستان نکات بهداشتی و ایمنی رعایت می‌شود تا مردم نگرانی از بابت انتقال ویروس کرونا در این محیط وجود نداشته باشند.

مدیرکل انتقال خون گلستان با اشاره به اینکه ثبت نام اهدای خون از اول ماه محرم اینترنتی شده است، بیان کرد: افراد می توانند به سایت انتقال خون مراجعه و نام نویسی کنند تا یک روز خاص برای حضور آنها مشخص شود.

دکتر سید صادق بنی عقیل اهداف این طرح را جلوگیری از تجمع جمعیت عنوان کرد و گفت: با این روش همچنین اهدای خون فقط در مناسبت‌های مذهبی خاص انجام نمی‌شود.

وی یادآور شد: نیاز به خون همیشگی است و لازم است اهداکنندگان مستمر مراجعه داشته‌ باشند تا ذخایر خونی دچار مشکل نشود و روزهای دیگر سال بهترین فرصت است تا با شرکت در پویش خون به کمک همنوعان خود بشتابیم.

مدیرکل انتقال خون استان گلستان  گفت : خون اهدایی شهروندان برای افراد نیازمند در عمل های جراحی، مجروحان تصادف، زایمان، بیماران تالاسمی و هموفیلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی اظهار داشت: گلستان در حال حاضر چهار مرکز ثابت خون گیری در گرگان، بندرگز، گنبد و علی آباد دارد و عملیات دریافت خون اهداکنندگان در آق قلا، کردکوی در کانکس انجام می شود اما هشت شهر باقیمانده دیگر استان هیچ فضایی برای دریافت خون ندارند.

مدیرکل انتقال خون گلستان افزود: خون ، یکی از پرکاربردترین اقلام دارویی است که هر چه تولید و جذب آن در طول سال بیشتر باشد، دغدغه تامین آن در زمان بروز حوادث بحران به حداقل خواهد رسید.


٠٨:٣٣ - يکشنبه ٢١ شهريور ١٤٠٠    /    عدد : ٢٢٠٠٧    /    تعداد نمایش : ٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج